Ennyire véd a víztől a kőzetgyapotból készült esernyő a víztől

Eszes Ádám

2 perc

A kőzetgyapot szigetelőelemek különleges kialakításuk miatt nemcsak kiváló hő- hangszigetelő és tűzvédelmi tulajdonságokkal rendelkeznek, de vízlepergető képességük is rendkívüli. Ezáltal aztán ugyanúgy megvéd a víztől, ahogy a videón látható teszt alanyát is.

De mégis hogy lehet az, hogy ennyire taszítsa a vizet egy olyan természetes szigetelőanyag, amely rendkívüli hő-, hangszigetelő, valamint tűzvédelmi tulajdonságokkal rendelkezik, páraáteresztő és könnyen formázható, mégis tartós?

Csak egy százalék

A ROCKWOOL kőzetgyapot szigetelőanyagok vízlepergető hatása az egyedülálló gyártási folyamatnak köszönhető. A gyártás során az alapanyagot, a bazaltot csak megolvasztják és szálasítják. A visszahült bazaltszálak képezik a szigetelés 99 százalékát. A vízlepergető képesség titka a fennmaradó 1 %-ban rejlik, ami két adalékanyag.

Az 1% nagyobb részét egyik egy hőre keményedő műgyanta teszi ki, amely a szálak egymáshoz kapcsolódását biztosítja. Közönséges nevén bakelit, régen még a telefonkagylók anyaga is ebből készült, mivel az egészségre teljesen ártalmatlan. A másikat pedig elenyésző mennyiségben egy impregnáló olaj adja, amely hidrofób, azaz vízlepergető tulajdonsággal ruházza fel a terméket.

 

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

AJÁNLJUK:

2020-tól csak passzívházat építhetünk

Az Európai Unió a szén-dioxid-kibocsátás csökkentése érdekében még 2013-ban döntött arról, hogy 2018-tól minden állami tulajdonú, 2020-tól pedig minden új épületnél alkalmazni kell a károsanyag-kibocsátás drasztikus csökkentését lehetővé tevő új technológiákat.