Új építésű ingatlan esetén kizárólag a homlokzati hőszigetelés az egyetlen megoldás és már meglévő ingatlan esetén is csak olyan esetekben érdemes választani, ahol a külső szigetelés megoldhatatlan. Meglevő ingatlannál hiába vonzóbb a belső hőszigetelés ára, rengeteg veszélyt hordoz magában.
Gyengébb, károsabb
A belső szigetelés legnagyobb hátránya, hogy a fal nem tudja felvenni az előállított hőt, míg a külső hőszigetelésnél igen, és ez nagyobb megtakarítást eredményez. Nem beszélve arról, hogy az alacsony hőmérséklet a falban futó vezetékeket sem kíméli, így előfordulhat, hogy elfagy a vízvezeték. Nem beszélve arról, hogy nyáron hamarabb felmelegszik a lakás.
A falszerkezetben lecsapódó párásodás a penészedés megindulását is eredményezheti. Azzal több cikkben is foglalkoztunk, hogy a penészedés milyen megbetegedéseket okozhat.

Ha nincs más megoldás
A legfontosabb szempont a belső fal szigetelése esetén, hogy milyen anyagból készítjük el. Mivel a hideg oldal nem kap szigetelést, a fal továbbra sem lesz védve a külső hatások ellen. Ennek következtében a belső felületre kerül át a harmatpont, ami a tervezett hőszigetelés és a fal között okoz problémát abban az esetben, ha nem megfelelő anyagot választunk.
A fal belső felületén lecsapódó pára, és az amiatt kialakuló penészedés sokáig teljesen észrevétlen marad. A penészgomba egészségre káros hatásai közismertek, viszont maga a probléma az is lehet, hogy csak évek múltán válik nyilvánvalóvá.
Ahogy a belső szigetelés utólag felhelyezhető, úgy ki is cserélhető, viszont a duplán elvégzett munka nemcsak az egészségre, hanem a pénztárcánkra is káros hatással lehet.