Az észak-franciaországi városban még 2012-ben történt a tűzeset. Az épületet nem sokkal korábban újították fel. A munkálatok során nem tűzálló anyagból készítették a külső szigetelést. Az alsó szinten felcsapó lángok gyorsan átterjedtek az épület oldalára.
A háztömbben szociális bérlakások álltak. Több mint százan laktak az épületben, így tényleg csak a szerencsén múlott, hogy nem lett sokkal magasabb az áldozatok száma. Az épület vasbeton szerkezete nem kapott lángra, így nem terjedt át a tűz a lakásokra, a tűzoltók pedig gyorsan kiérkeztek.
Nyíri Dániel tűzvédelmi főelőadó szerint Magyarországon a panelházak szigetelése során még mindig a polisztirol lapokat alkalmazzák a leggyakrabban. Előnye, hogy gyorsan fel lehet rakni az épület oldalára és viszonylag könnyű vele dolgozni.
A problémát az okozza, hogy az installálása nem mindig a megfelelő módon történik. A legfőbb hiba, hogy a lapokat nem teljesen fedik le a ragasztóanyaggal. Ezáltal maradnak légrések a szigetelőanyag között, ami egy esetleges tűz továbbterjedését nagyban elősegíti.
A magasépületek tűzbiztonságát európai szakértők úgy garantálnák, hogy teljesen betiltanák az éghető anyagok beépítését bizonyos magasság feletti épületekben. Számos független szakértő javasolta ezt az egyébként eléggé kézenfekvő megoldást a hasonló tragédiák megelőzésére.
Ez a kezdeményezés a rengeteg áldozatot követelő Grenfell-torony tűzesete után kezdett erősödni. A támogatók szerint minden országban érdemes lenne megtiltani az éghető homlokzati elemek, illetve hőszigetelés használatát azokban az épületekben, ahol a lakók kimenekítése hosszabb időt venne igénybe.