Tommy Callaway a saját stúdióját hangszigetelte a direkt erre a célra kialakított, de tűzvédelmi szempontból kevésbé biztonságos megoldással. Egy pár megmaradt és azt hallotta, hogy ezek a poliuretánból és poliészterből készülő kis szivacstáblák könnyen meggyulladnak. Így hát fogott egy szakácsfáklyát és utánajárt, hogy tényleg jól égnek-e.
Ahogy az a videóból is kiderül, nem hazudtak neki, amikor azt mondták, hogy ez a fajta hangszigetelés gyúlékony. Sok helyen még mindig ilyen anyaggal oldják meg a hangszigetelést. Ennek az az oka, hogy ez egy viszonylag olcsó és könnyen kivitelezhető megoldás, hiába nem biztonságos.
Pedig a technológia fejlődésének köszönhetően már biztonságosan is el lehet készíteni a hangszigetelést, legyen szó akár egy stúdióról, akár családi vagy társasházról. A ROCKWOOL kőzetgyapot termékeinél nem kell attól tartani, hogy lángra kap, hiszen ez a modern megoldás egyáltalán nem gyullad meg, teljesen tűzbiztos, miközben tökéletes hangszigetelést nyújt.
Nyíri Dániel tűzvédelmi előadó szerint a hangszigeteléshez használt szivacsokra nincs igazán jó megoldás tűzvédelmi szempontból. Léteznek olyan szerek és készítmények, amik bizonyos mértékig lángállóvá tudják tenni a bevont/kezelt anyagot. Ezek a készítmények azonban főleg textiliák kezelésére alkalmazhatóak. Ezeket a készítményeket színházak ülőhelyeinél, illetve rendezvényeken használt asztalterítőknél, székhuzatoknál szokták főleg alkalmazni. Stúdiókban, próbatermekben füst- és tűzgátló ajtókkal lehet minimálisan védekezni a füst és tűz továbbterjedése ellen.